Baby Brittannica di Brittasgang - sourozenci


BODIE PROFFI DI BRITTASGANG   * 23. 6. 2006  † 1. 2. 2014 (otrava - zánět zlučníku a slinivky)
(Ich. Elton Extra Moravák x Mch. Brittanica Halit Paša)


Výstavy:
čekatel Junioršampiona ČR, čekatel Šampiona ČR
Oblastní vítěz, Vítěz mezitřídy, 2x Vítěz třídy mladých
II. Nejhezčí mladý pes výstavy

CAJC (CZ), 2x CAC (CZ), 5x res.CAC (CZ)
19x Výborný

Zkoušky:
BH, IPOV, ZVV1, IPO1, IPO2, FPr.1, FPr.2, FPr.3

Svod a bonitace:
Svod dorostu- 5AN(dole), CZ bonitace prvotní- 5A
D ZTP V 1A

Zdravotní vyšetření:
RTG DKK 0/0 (CZ), HD A (D)
Wobbler syndrom, Spondylóza neg. (CZ 2010)


Charakteristika:

        Bodie je náš milovaný bratříček, který je od nás ale bohužel poměrně daleko, takže se nevídáme tak často, jak bychom si přáli. Ale zase si nemůžeme stěžovat, na různých kynologických akcích a srazech chovatelské stanice di Brittasgang mají Sendynka s Bodiem spousty času na to, aby se pořádně užili. A když už se nám stýská hodně, tak se domluvíme a uspořádáme společný víkend u nás na chalupě. „Šůša a Bobán“ se mají moc rádi a jejich vztah je velice kamarádský, dokážou si celé hodiny hrát, ať už proháněním venku, nebo mazlením se v leže doma na zemi, při němž se něžně oždibují.
        Bodieskova smečka, manželé Blanka a Vítek, jsou naši moc hodní, milí a pohodoví přátelé, se kterými si zase rozumíme my a vždy je moc rádi vidíme. Oba nečekaně podlehli, stejně tak jako my, kouzlu kynologie, které se teď plně společně věnují, dalo by se říci, že pejsky a tím vším kolem nich, především výcvikem, doslova žijí. Blanka pomáhá Vítkovi s veškerou zákulisní managerskou prací (je neuvěřitelně manuálně zručná, strčí do kapsy většinu chlapů) a nejen to, při samotném výcviku se stala jeho pravou rukou. Vítek je zapálený psovod a také začínající figurant (zkoušky už má splněné a musím říct, že je moc šikovný, Sendynka na něj už párkrát kousala a byla z něj v roli figuranta opravdu nadšená, až příležitost dovolí, jistě si to rádi zopakujeme). Je to nadaný, hloubavý a velmi citlivý kynolog. Jeho největším hobby jsou ale patrně stopy a je v nich skutečně výtečný. Proto jsem si s ním domluvila pár instruktorských lekcí, které mi (a spolu s tím i Sendy) skutečně pomohly, a proto v nich budeme i nadále pokračovat, jak jen to půjde. Vlastně by se dalo říct, že při celkovém výcviku vzájemně spolupracujeme.


        Ale zpět k Bodiemu. Je to přenádherný a nesmírně elegantní pes ideální výšky a silné kvadratické kostry, s výborně modelovanou výraznou samčí hlavou a silnou spodní čelistí, se skvělou horní linií, výrazným kohoutkem, rovným pevným hřbetem, vynikající zádí s předpisově vysoko nasazeným ocasem, vysokou kvalitou srsti a sytě zbarveným čistě ohraničeným pálením a krásným úhlením zejména zadního párů končetin. Když chytne správný krok, je jeho pohyb úžasně ladný a dynamický zároveň, s vysokou akcí končetin. Jeho exteriérové kvality mluví za sebe a je díky nim velmi úspěšný na výstavách. Jediné, co ho brzdí (vyjma toho, že on prostě není králem výstavních mol, na rozdíl od Sendy se nerad předvádí), je jeho pracovní kondice, ve které ho jeho páníčci udržují, protože s ním permanentně cvičí (u něj by jistě nebyl problém nabrat hmotu, žravost má po své mamince, za kousek flákoty by zaprodal celou svou rodinu =oD!). Bohužel svalnatá atletická vizáž bez gramu tuku navíc je na výstavách pro mě z nepochopitelných důvodů poškozována (vždyť dobrman je snad plemenem pracovní, že…)
        Bodie není ale jen krásný, nýbrž je i šikovný. Povahově se si myslím hodně potatil, je to nezničitelný pohodář, naprosto vyrovnaný suverén, který má vše na háku. Jemu by mohli u zadku vystřelit z kanónu a on by jen nevzrušeně zívnul. Je mimořádně přátelský, svým založením mírumilovný, zcela nekonfliktní a nezáludný, mazlivý věčný optimista. Má neuvěřitelně úžasnou povahu, povahový kód 1A na ZTP mluví za vše. Když se při obranách rozpumpuje a pořádně naštve, lítají cáry, dokáže se vybičovat k nenadálým výkonům, stojí-li mu to za to. Navíc v sobě skrývá ohromné vlohy pro pachové práce, ten pes se jako stopař narodil. Tak se není čemu divit, když s Vítkovou šikovností a zájmem o stopičky mají již teď složenou stopařskou trojku. Agility, které Bodie okusil a moc se mu v něm dařilo, se mu jistě líbilo, překážky a skákání jsou jeho vášní, s tím si jsou se Sendy dost podobní.

BONAPART DI BRITTASGANG   * 23. 6. 2006  † 14. 12. 2015 (eutanázie - problémy s pohybovým aparátem)
(Ich. Elton Extra Moravák x Mch. Brittanica Halit Paša)


Výstavy:
čekatel Šampiona ČR

CAC (CZ), res.CAC (CZ)
Výborný 3 na speciální výstavě DKČR

Zkoušky:
ZOP, ZZO, BH, ZPU1

Svod a bonitace:
Svod dorostu- 5AT

Zdravotní vyšetření:
RTG DKK 0/0 (CZ)


Charakteristika:

        Bonapart alias Wolfi je naším druhým oblíbeným bráškou. Bohužel jestli je Bodie zdaleka, tak Wolfi bydlí ještě mnohem dále. Proto jsme se také viděli všehovšudy pouze párkrát. Přesto jsme ale s Wolfiho laskavými páníčky neustále v nepřetržitém kontaktu a jsme tomu rádi, alespoň touto cestou máme informace o našem sourozenci. Sendy si svého bratříčka oblíbila a myslím, že i on ji a na jejich přátelských hrátkách je to vidět. Když byl Wolfi malý, chránil Sendynku před ostatními sourozenci. Tento ochranitelský dohled většího brášky drží nad Sendy i nadále a je k ní neuvěřitelně jemný a pozorný. Wolfiho největší zálibou je- tak jako Sendynčinou a Bodieskovou- skákání. Ale Wolfíček šel ještě dál a skáče ve vzduchu piruety, jak už jsem se jednou zmínila. I v mnohem jiném jsou si se Sendy podobní.
        Wolfi je ohromný kus skvostného psa. Vysoký, statný, přesto vysoce elegantní. Není mimochodník, při pohybu pluje nad zemí. Má vynikající úhlení předního párů končetin, široký hluboký a prostorný hrudník s výrazným předhrudím a je majitelem výrazného kohoutku, tak jako všichni z vrhu B dB. Na elegantním suchém krku se mu tyčí jeho největší pýcha a tou je výrazná samčí modelovaná hlava se silnou spodní čelistí a s viditelným stopem, která zaujme na první pohled. Wolfiho výraz je neuvěřitelně přátelský a kamarádský. To platí i o jeho povaze, ve které je, řekla bych, klonem svého bratra Bodieho. Je to klidný a vyrovnaný pes milující své páníčky. Je nekonfliktní a se vším živým báječně vychází. Dle slov páníčků i při cvičení ho musí jenom a jenom chválit a dělá jim samou radost, je pozorný, inteligentní a učenlivý. Wolfík začal docházet i na obrany a dává figurantovi co proto. Budeme tedy držet palce, aby nás nenechali s další zkouškou dlouho čekat. Se svými páníčky hodlá navštívit v budoucnu i pár dalších výstav a troufám si tvrdit, že ostudu nám na nich určitě neudělá, naopak jistě dokončí započaté výstavní podmínky pro udělení titulu Českého šampiona krásy.
BAMBULINO DI BRITTASGANG   * 23. 6. 2006
(Ich. Elton Extra Moravák x Mch. Brittanica Halit Paša)

         Bambulino alias Bob je naším posledním bratříčkem. Od té doby, co sourozenci vylétli do svých nových domovů, jsme ho viděli bohužel pouze jedinkrát v jeho čtyřech měsících a to při společném venčení, přestože bydlí na okraji Prahy, tudíž nejblíže k nám ze všech tří bratrů. A tak jsme se rozhodli to změnit, jelikož nás sourozenci naší Sendy zajímají. Zkontaktovali jsme proto Bobova milého pánečka Pepu a domluvili jsme si s ním procházku. Šťastně vyhlížejícího Boba, kterého jsme v jeho čtyřech letech téměř nepoznaly, prozradila snad jedině ouška, kterými se spolu se Sendynkou nezapřou. A jaký je jinak vlastně Bob? Vyrostl z něj krásný kluk standardní výšky, má téměř kvadratickou kompaktní postavu, tmavé oko, výrazné předhrudí i hlavu, rovná pevná záda s vysoko nasazeným ocasem, pěkné úhlení obou párů končetin, není mimochodník, jeho pohyb je velmi elegantní, ale hlavně a to především- má úžasnou povahu, jako zbytek jeho vrhu. Je milý, mazlivý, kamarádský, absolutně nekonfliktní, správně akční, rád plave a aportuje, ničeho se nebojí… Dalo by se o něm mluvit dlouze, udělal na nás opravdu dojem. Co je však nejdůležitější- je ve své rodině spokojený a milovaný. Sice je „pouze“ domácím mazlíčkem a neúčastní se výstav, ani zkoušek, přesto s ním Pepa cvičí a moc ho chválí. Musím mu vyslovit ještě jednu poklonu- Boba správnému výstavnímu postoji nikdo neučil, nebylo proč, on však přesto hned napoprvé ve svém životě při našem focení vyšvihl takovou statiku, jakou by mu leckteří výstavní matadoři mohli závidět. Bobík výstavní předpoklady prostě nezapře. Doufám, že naše druhá společná procházka nebyla poslední a ještě se se Sendynčiným třetím bráchou uvidíme.