Baby Brittannica, Agamba, Borgia a Ataraxies - kamarádi


GCH. CORLEONA LADY DI BRITTASGANG   * 3. 2. 2007
(Ch. Spike Les Deux Peupliers x Mch. Brittanica Halit Paša)

Výstavy:
Šampion ČR, Grandšampion ČR, čekatel Šampiona ČMKU
3x Národní vítěz, Krajský vítěz, Oblastní vítěz, čekatel Junioršampiona ČR
Vítěz třídy vítězů, Vítěz mezitřídy, Vítěz třídy mladých, Vítěz třídy dorostu

CAJC (CZ), 6x CAC (CZ), 3x res.CAC (CZ), BOB (CZ), CAC ČMKU

3. Výstavně nejúspěšnější mladá černá fena MSDK 2008
13. Nejlepší pracovní fena MSDK 2008

Zkoušky:
ZZO, ZOP, BH, ZPU1, ZPU2, IPOV, ZM, ZVV1

Svod a bonitace:
Svod dorostu- 5A
D ZTP V 1B

Zdravotní vyšetření:
RTG DKK a DLK 0/0 (CZ), HD A (D), Wobbler syndrom neg. (D 2008)
Holter (24 hod. EKG) neg. (D 2008, 2011, 2012)
Doppler,Echocardiografie,Sono,15 min. EKG,krevní testy neg. (D 2008,2011,2012)
Štítná žláza, Natriuretické peptidy neg. (CZ 2011, D 2011, 2012)Charakteristika:

        Mafiánka Corleona Lady, alias šípková Růženka... Tato princeznička je benjamínkem početné rodiny Horovi, která skýtá následující členy- naší rodinnou výbornou kamarádku a zároveň chovatelku z Briťákova (oficiálně di Brittasgang), Janu, jejího obětavého manžela, chlapa jak se patří, Míru, maminku naší Sendy a Růži, Brittu, a její kamarádku, pro všechny odchovy dB střapatou tetu, Matyldu. S Růženkou, poloviční sestřičkou Sendynky, se stýkáme poměrně často, jelikož bydlí v Praze, doslova pár bloků od nás ;o). Chodíme společně venčit do různých pražských parků, navštěvujeme se, podnikáme akcičky na naší chalupě, příležitostně si spolu zacvičíme, vídáme se na výstavách, inu na společně strávený čas si nemůžeme stěžovat. Sendynka s Růženkou se mají moc rády, jsou si v hodně věcech podobné a blízké. Asi to bude tím, že jsou prakticky vrstevnice, a tak si holky rozumí =o)!


        A co bych řekla o Růžence? Je to živý malý ďáblík s laskavým srdíčkem. Má obrovský pracovní potenciál. Uznejte sami, složila německou bonitaci ZTP v jejích teprve 17ti měsících doslova po pár lekcích obrany, to svědčí o její psychické stabilitě, pracovních vlohách, které v sobě nese skrze svou krev, a také o vydařené povaze. Má famózní nos, stopuje jak víno, jen se musí vědět, jak na ni. Byla jsem u její první stopy, rovnou přímá o několika desítkách kroků, fena nasála, po prvních dvou ukázáních pochopila a šla, ze šlápoty do šlápoty, neomylně, s chtíčem… Zrovna tak zalehávání předmětů se naučila okamžitě. Je velice inteligentní. Bohužel díky její žravosti se někdy onen předmět občas loví z pusinky ;o). Na kousání je pěkná vrtulka. U poslušnosti by to chtělo jen více natáhnout na míček a zaujmout ji, je velice zvědavá, musí vědět o všem, kde se co pohne, inu dobrman. Je výrazně mazlivá a svou paničku má na prvním místě.

        Z exteriérového hlediska si jí pochvaluji především díky její hlavě, na fenu je velice výrazná, pěkně modelovaná, slabá čelist není její případ. Dále pak má excelentní hrudník s vystouplým předhrudím a předpisové úhlení obou párů končetin, vysoko nasazený ocas, dlouhý elegantní krk, pěknou mechaniku pohybu s vysokou a dynamickou akcí končetin. Je to prostě štramanda!
        Po ukončení pracovní a výstavní kariéry započala její role matky. Odchovala dva perspektivní vrhy D a E v chs. di Brittasgang.