Baby Brittannica, Agamba, Borgia a Ataraxies - kamarádi


CH. ARNY DI BRITTASGANG   * 21. 5. 2006  † 22. 4. 2013 (eutanázie - neléčitelná nákaza stafylokokem)
(Mch. Aramis Halit Paša x Ashley Alary Aslar)

Výstavy:
Šampion ČR, Šampion SK, Klubový šampion DKČR
čekatel Interšampiona, Nominace na CRUFT 2008
Národní vítěz, 2x Krajský vítěz, 2x Vítěz třídy

7x CAC (CZ+SK), CACIB (CZ)

Zkoušky:
BH, SVV1

Svod a bonitace:
Svod dorostu- 6A
D ZTP SG 1B

Zdravotní vyšetření:
RTG DKK 0/0 (CZ), HD A (D)
Doppler, Echocardiografie, Sono, 15 min. EKG, krevní testy neg. (D 11/2012)
Holter (24 hod. EKG) 117 VES (D 11/2012)
Štítná žláza + Natriuretické peptidy neg. (D 11/2012)Charakteristika:

        Arny je Sendynčin bratranec a zároveň veliká láska. Jistě pochopíte, že z hlediska příbuznosti zůstane nenaplněna, navzdory jejich protestům =o)! S Arnym a jeho paničkou Luckou (což je mimochodem zase moje veliká kamarádka) se Sendy vídá zcela pravidelně a skutečně velmi často. Štěstí nám totiž přálo a naše chalupa u Příbrami je situována velice blizoučko jejich bydlišti. Arny a Sendynka se dokáží celé hodiny věnovat jeden druhému. Ať už jde o probíhání, kočkování, nošení míčku, přetahování se o klacek, nebo v případě úbytku sil (což se nestává moc často) povalování se na zemi a žďuchání do sebe pacičkou či čumáčky. O jejich vřelém vztahu a dovádění by se dali psát dlouhé romány, jsou prostě dvojka k pohledání.

        Arny každého na první pohled zaujme a na druhý si ho všichni oblíbí. Toto kouzlo nad lidmi má od malička a je zřejmě dáno jeho výjimečným exteriérem se spoustou předností a hodnou společenskou povahou. Pokud jde o vzhled, je to monumentální pes se silnou kostrou a doslova obří hlavou, která je navíc nádherně modelovaná, nechybí ji silná spodní čelist a pochopitelně samčí výraz. Dalším Arnyho obrovským kladem je jeho přepychový hrudník- hluboký, široký, prostorný a jeho předhrudí téměř bije do očí. Úhlení předních končetin je taktéž výborné. Jeho krásu jen podtrhuje skvělá kvalita srsti. A Arnyho povaha je neméně chvályhodná. Je to vyrovnaný přátelský pes středního temperamentu, veliký mazel a náramně poslušný miláček své paničky, kterou nadevše na světě zbožňuje. V případě potřeby znamenitý hlídač a ochránce, který si nenechá všechno líbit.
        Ve výcviku se projevuje pěkně a krev pracovních předků rozhodně nezapře. Výchovu má ukázkovou, na poslušnost pro sportovní kynologii možná až moc, stopa je jeho velikou zálibou a na obraně se z něj stává vášnivý nelítostný soupeř, čemuž přispívá jeho silný kořistnický pud.