Borgia Anibag - charakteristika

        Další posilou našeho démonského týmu se stala pro nás již třetí dobrmanka s PP, černá fenečka s ocáskem, Borgia Anibag, námi zvaná Sukie. Narodila se 5.2.2012 mamince Isméně (pochází z ruské krve) a tatínkovi Zamu (pochází z německo-holandské krve). A právě přes mamku Isménu je sestrou naší Sarah (Agamba Anibag). Podobně jako Sárka, pochází i Sukie z velmi početného vrhu, celkem má 10 sourozenců, 4 černé fenečky a 6 černých pejsků. Byla druhým největším štěnětem z vrhu, ale až na rozdílné velikosti (překvapivě feny byly vesměs větší než psi), byl celý vrh opravdu velice vyrovnaný, jak povahově, tak exteriérově (doslova jedno štěndo jako druhé)! Sukie byla od samého začátku naším dlouho plánovaným přírůstkem!

        To, že my (lidská část naší smečky) jsme byly již delší dobu připravení na její příchod k nám domů ovšem zdaleka neplatilo o našich zbývajících dvou fenečkách, Sendy a Sáře, pro které byla Sukča velkým překvapením! První jmenovaná, Sendy, Sukienku v podstatě první dny ignorovala, brala ji jako nějakou návštěvu, která zase odejde. Netrucovala, k nám se chovala stále stejně, ale Sukie prostě nepřijala s otevřenou náručí jako prve Sárku. Tentokrát jí trvalo pár dní, než malou vzala za svou, ale jakmile se tak stalo, Sukie našla v Sendy náhradní milující maminku jak se patří. A že si Sendy ze Sukie vychovává svůj malý klon je více než zřejmé... Kupříkladu spolu leží na pelíšku u okna a číhají, kde se co šustne, aby mohli hlídat. A i ve spoustě jiných věcí je Sukienka doslova učněm Sendy. V případě Sáry bylo přijetí Sukie bohužel ještě mnohem horší, než u Sendy. Doslova lze říci, že A vraždilo B. Sára prostě nehodlala rozšiřovat smečku a dlouho jí trvalo, než pochopila, že malá zůstane u nás, ať se staví nepřátelsky sebevíc. Bylo to náročné období, ale zvládli jsme ho. Po něm následoval u Sáry výrazný pokrok, začala malou respektovat, ale v žádném případě se s ní nechtěla nikterak bratříčkovat, nebo dokonce kamarádit. Ani nevím, kdy přesně nastal ten zlom, ale nakonec si Sukie Sáru naklonila a ta najednou zjistila, že mít doma malou sestřičku je přeci naprosto bezvadné, protože tak získala parťačku k všemožným hrátkám a řádění. A právě od té chvíle se stala Sukča "NAŠÍ" a jakékoliv rozbroje mezi holkami ustaly, je z nich jednolitá smečka, která drží při sobě, miluje se, nenechá ublížit jedna druhé a bez sebe nedají ani ránu. Jsem moc ráda za stávající situaci, není nic lepšího, než harmonie ve smečce, kterou po prvních pár těžkých týdnech již umím opravdu vřele ocenit! Sukie je na velké holky možná až moc upnutá, ale pořád lépe tak, než aby se nemohly snést.
        A jaká Sukie je? Dva v jednom - dokáže být roztomilou princeznou, stejně jako rozvernou divoženkou! Miluje děti, se kterými si moc ráda hraje, bere je jako lidská štěňátka, s nimiž je veliká zábava. Ráda má vlastně všechny lidi, i ty dospělé, je k nim vždy velmi přátelská, někdy dokonce více, než by bylo vhodné, umí být totiž pěkně dotěrná a vlezlá. K cizím pejskům je spíše nedůvěřivá a zcela rozhodně preferuje dobrmany. Vodičce okamžitě a naprosto podlehla, neohroženě se vrhá do hlubin a plave již od útlého mládí (to bude zřejmě nějaký gen zděděný po tatínkovi Zamu, protože vodu milují téměř všichni sourozenci ze Sukienky vrhu B, což se u Sárčina Áčka vážně říct nedá). Je z ní výborná plavkyně se stejně skvěle osvojeným stylem plavání jako má Sendy. Někdy ovšem její láska k tomuto živlu bývá na škodu - kupříkladu když 3x za den vytíráte kuchyň, jelikož si "někdo" hrál v misce s vodou ;o)... Se Sárou se v mnohém nezapřou a je vidět, že jsou sestry, ale stejně tak je hodně toho, v čem jsou odlišné! Kupříkladu na klacky jsou ujeté obě stejně. V čem je jejich podoba ale nejroztomilejší, to je dudání! Sára dudá naše ruce, Sukie dudá peřiny =o). A překvapivě i se Sendy mají něco společného, ač nejsou přímé příbuzné... Obě si "zahrabávají" kostičky na horší časy. Vždy packami vyhrabou jakože důlek do postele či sedačky, vloží do něj kostičku, a pak jí čumáčkem zakrývají imaginární hlínou =oD.
        Co se týká výcviku, jeví se Sukie nadějně a postupem času doslova zraje jako víno. Avšak další podrobnosti napíši, až toho budeme mít více za sebou, zatím jsme na začátku a vzhedem k tomu, že Sukča dospívá déle a ještě nějakou dobu i dospívat bude, není kam spěchat a důvod nic hrotit. Už teď ale mohu říct, že je to zarputilý obranář, který to myslí sakra vážně, na poslušnosti velice snaživá čubina co se snaží zavděčit a zároveň slibný stopař! A ještě jedna věc, Sukie není žádná ťuňťa (nešlo očekávat ani nic jiného, když je její mámou právě Isména). Má svou hlavu, nebo lépe řečeno po mamince Isménce je přímo tvrdohlavá, a vždy musí být po jejím, pokud ne, je zle a pěkně se čertí. Třeba když jí chci vysvětlit, že do mých nohou, rukou a jiných částí těla se prostě kousat nebude, není na ní moc pák... Nějaké okřiknutí absolutně nevnímá a zatahání za kůži je pro ní pouze dalším impulsem k ještě tvrdším útokům a zahryznutím, má prostě ve zvyku se ohradit a na bolest moc nereaguje, což je z hlediska správného chování při cvičení velmi dobrý povahový rys. Je to opravdu milý rarášek! Není ale zlá, naopak je velmi hodná a mazlivá, jen je okamžitě nadchnutá pro jakoukoliv špatnost a akci, dělat bordel, to je zkrátka její. A obdobně ničitelské sklony má i doma, proto musí být v době naší nepřítomnosti v kenelce, jinak by nám z domova brzy udělala kůlničku na dříví.
        Exteriérově je na pracovního dobrmana, zrovna jako Sára, opravdu vydařená, nebojím se použít slovo krásná! Za její přednosti mohu vyjmenovat celkově impozantní vzhled, skutečně nádhernou výraznou hlavu s výjimečným výrazem, výborné zaúhlení zadních končetin, tmavé oko, výrazný stop, pevný hřbet, úžasně uzavřené kočičí tlapky, kvalitní hustou srst s červeným, jasně ohraničeným pálením... Celkově to je velice elegantní fena střední síly kostry, delšího rámce postavy na horní hranici výšky. Jejím plusem je také pohyb, který je naprosto skvostný! Díky bohu má dlouhé plachťáky, rozumějte uši, takže jsme nemuseli ani jedenkrát lepit. Dovolím si také upozornit na její roztomilou odlišnost, která sice není z hlediska exteriéru nikterak zajímavá a důležitá, ovšem pro nás je díky ní Sukie jedinečná- má krásně dlouhé řasy a úžasný pohled, při kterém když zamrká svými "smetáky", roztaje i ten nejstudenější "psí čumák", doslova se ledy pohnou =o). Něco má ze své maminky, něco ze svého tatínka, je to prostě takový pěkný mix. Jelikož je Sára klon Ismény a Sukie je jí v něčem také velmi podobná, působí Sukie a Sára podobným výrazem, naopak ale třeba díky dlouhému čumáku, který Sukie podědila po tatínkovi Zamu, je podobná i Sendy, která má také dlouhý nos a právě skrze čumák, respektive hlavu, mi Sukie připomíná i Sendynčinu polosestru Růžu, která má navíc také holandského tatínka Spike Les Deux Peupliers, jenž je příbuzný právě se Sukie otcem Zamu Les Deux Peupliers. Je to opravdu složitý příbuzenský propletenec, ale jasně nám ho ukazuje podoba všech jmenovaných.